Wydarzenia – fotorelacje

Droga Krzyżowa – Wielka Środa 23.03.2016 r.

 

Droga Krzyżowa drogami Mościejewa – Wielka Środa 23.03.2016 r.

 

            Atmosfera niezwykła. Późny wieczór, ciemno. Ludzie już po pracy chętnie zbierają się przy kościele, by rozpocząć nabożeństwo Drogi Krzyżowej. Już na drugi dzień rozpoczniemy Triduum Paschalne – przeżywać będziemy tajemnicę ustanowienia Eucharystii, śmierci Pana Jezusa na krzyżu i radość Jego zmartwychwstania. A dziś jakby wstęp do tych dni. Chwila na zatrzymanie, refleksję, rozważanie. Czy można lubić drogę krzyżową? Tak mówi wielu naszych krewnych, znajomych i sąsiadów. Gromadzimy się zawsze bardzo licznie, by przy blasku pochodni i zniczy wyruszyć drogami Mościejewa aż na cmentarz, niosąc po drodze krzyż. I każdy chce go dotknąć, by w ten sposób jakoś prosić Jezusa o zrozumienie i siły dla niesienia swojego krzyża. By w ten sposób jakoś bliżej stanąć tego Boga, który jest tak nienamacalny. I te rozważania prowadzone przez ks. Jarosława, które zawsze nawiązują do naszego życia, naszych spraw. Spraw często trudnych, niewypowiedzianych. I znajdujemy tu zawsze nadzieję. To światełko, które trzymamy w rękach to symbol naszej wiary. Trzeba o nią dbać, by nie zgasła. Trzeba mieć przy sobie, by pokazywała drogę i podpowiadała, jak dalej żyć. Trzeba ciągle mieć ją przed oczyma. No i ta świadomość, że krzyż niesiemy razem, że modlimy się jeden za drugiego. Siła wspólnej modlitwy, siła wzajemnej miłości bliźniego. Lubimy to nabożeństwo, bo po nim nigdy nie jesteśmy tacy sami. Do domu zawsze wracamy troszkę inni.