Wydarzenia – fotorelacje

Msza św. w Niemierzewie – 12.06.2016 r.

Msza św. w Niemierzewie 12.06.2016 r.

            Stało się już tradycją, że raz do roku spotykamy się przy naszej kapliczce poświęconej Najświętszemu Sercu Pana Jezusa na wspólnej Eucharystii. Zwykle w czerwcu, miesiącu poświęconym Sercu Jezusowemu pragniemy tu w Niemierzewie spotkać się, by zawierzyć sprawy naszych rodzin, naszej wioski i nasze osobiste,  dobremu Bogu. Dlatego cieszymy się, że i w tym roku mogliśmy przygotować wszystko do mszy św. i czynnie włączyć się  w jej oprawę. Liczyliśmy jak zwykle na sprzyjającą pogodę. Dodatkowo tegoroczna msza św. była też dziękczynieniem za 70 lat służby OSP Niemierzewo i  z tej okazji modliliśmy się za  wszystkich strażaków: tych którzy obecnie pełnią służbę w szeregach ochotniczej straży i tych, którzy odeszli już na wieczną wartę. Poświęcenie strażackiego wozu zakończyło wspólną modlitwę. Cieszymy się, że była to także msza św. w czasie której rozpoczął swe służenie jako nadzwyczajny szafarz p. Zbigniew, mieszkaniec Niemierzewa. Odtąd razem z p. Mariuszem z Mościejewa będą posługiwać w naszej parafii na mszy św. oraz zanosząc Komunię św. chorym. Ks. Jarosław prosił w kazaniu o  życzliwe przyjęcie ich posługi oraz wyraził radość, że doczekaliśmy się wreszcie ich obecności także w naszej parafii. W duchu pierwszych chrześcijan po mszy św. tradycyjnie spotkaliśmy się przy suto zastawionym stole wiejskim jadłem i domowymi wypiekami. Jakoś inaczej po wspólnie przeżytej mszy św. patrzy się zawsze na krewnych, na sąsiadów. Uczymy się wciąż tej prawdy, że Eucharystia rzeczywiście buduje i umacnia międzyludzkie więzy.