Wydarzenia – fotorelacje

Gra terenowa przed Odpustem 24.08.2017 r.

Zrodziła się taka inicjatywa, by przygotować się z naszymi dzieciakami do Parafialnego Odpustu w cześć M.B.Częstochowskiej. Jako starsza młodzież zorganizowaliśmy grę, której trasa prowadziła poprzez piękną okolicę niedaleko kościoła. Najpierw podzieliliśmy się na wymieszane wiekowo grupy. W rolę opiekunów wcielili się niezawodni rodzice.

Każda grupa otrzymała wytyczne do następnego punktu. Już sam spacer dawał wiele radości, nie mówiąc o zadaniach, które trzeba było wypełnić. Wszystkie pomyślane były tak, aby prowadziły do wspólnotowej współpracy.

Oczywiście nie zabrakło Słowa Bożego i pytań, które przybliżały do lepszego poznania Maryi i sensu Odpustu.

Gra zakończyła się wspólnym ogniskiem niedaleko Groty Matki Bożej. Tam czekali pozostali członkowie naszych rodzin. Nikomu się nie spieszyło, więc posiedzieliśmy do wieczora… To był bardzo miły dzień.