Wydarzenia – fotorelacje

Pielgrzymka do Wilna 08 – 12.08.2018 r.

Od wielu miesięcy trwały przygotowania do naszej pielgrzymki, abyśmy mogli dobrze przeżyć te dni odpoczynku i duchowej odnowy. Pierwszym miejscem, które nawiedziliśmy była Studzieniczna. Sanktuarium w Studzienicznej to cicha obecność Boga w przepięknym krajobrazie połączona z obecnością Matki  Bożej w Studzieniczańskim Obrazie.

Kolejne nasze pielgrzymie kroki stawialiśmy już w czasie zwiedzania najważniejszych miejsc Wilna:

Wydawało się, że tak wiele zobaczyliśmy, a okazało się dzięki Pani Przewodnik, że przed nami ciągle nowe przeżycia. Stolica Litwy odkrywała dalsze swe uroki:

Na naszej trasie nie mogło zabraknąć pięknych Troków z uroczym książęcym zamkiem i odnowioną Bazyliką Matki Bożej:

Już na polskiej ziemi wzięliśmy udział w 50-leciu koronacji obrazu Matki Bożej Jedności Chrześcijan w Sanktuarium w Świętej Lipce. Mszy przewodniczył Ks. Kardynał Stanisław Dziwisz, a homilię wygłosił Prymas Polski Ks. Abp Wojciech Polak. Na zakończenie uroczystości mieliśmy okazję posłuchać słynnych tamtejszych organów w czasie jubileuszowego koncertu:

Nawiedziliśmy też Sanktuarium Matki Kościoła w Gietrzwałdzie, gdzie ponad 140 lat temu miały miejsce Objawienia Matki Bożej:

To tylko fotograficzne streszczenie pielgrzymiego szlaku. Te najważniejsze przeżycia pozostają w sercach i wydają swoje owoce. Na koniec dodamy tylko jedno: Było nam tam dobrze …