Wydarzenia – fotorelacje

Poświęcenie Pomnika Dzieciom Nienarodzonym – 08.12.2019 r.

Pomysł dojrzewał od dawna. Stworzyć miejsce szczególnej pamięci i modlitwy za nienarodzone dzieci. Te które z różnych powodów nie doczekały swoich narodzin. Dzieci, które swymi oczyma nigdy nie zobaczyły rodziców. Dzieci, które nie mają swojego grobu. Ta myśl urzeczywistniła się w dzisiejszą Uroczystość Niepokalanego Poczęcia N.M.P. W dniu poczęcia się bez grzechu pierworodnego Maryi, Matki Zbawiciela, zgromadziliśmy się na mszy św. sprawowanej przez ks. Jarosława. Niecodzienna oprawa muzyczna w wykonaniu naszej scholi oraz zaproszonych gości stworzyła w kościele atmosferę niepowtarzalną. Czas jakby się zatrzymał przy dźwięku harfy. Wzruszająca homilia, pokazująca także całą symbolikę Pomnika Dzieciom Nienarodzonym, pogłębiona została świadectwami gości, którzy z tym trudnym doświadczeniem osobiście się zetknęli od różnej strony.

Po mszy św. w Procesji Światła ku czci Niepokalanej, wyruszyliśmy w modlitewnym skupieniu na nasz cmentarz. Przy słowach wyśpiewanej litanii w cześć Maryi Gwiazdy Zarannej i z modlitwą różańcową na ustach zmierzaliśmy ku parafialnej nekropolii. Białe znicze w rękach przypominały intencję wspólnej modlitwy. Przy cmentarzu zapaliliśmy pochodnie, aby w ich blasku otoczyć pomnik. Wykute serce, to znak nieskończonej miłości Boga do człowieka. Z perspektywy dziecka, poprzez serce widać niebo, a gdzieś po drodze krzyż, który nam to niebo otwiera. Z kamiennej płyty wyrasta zielony bluszcz – znak życia, którym Bóg obdarza człowieka. Życia wiecznego. Bóg jest dawcą życia i darem jego przekazywania obdarzył człowieka. Ksiądz Jarosław poświęcił Pomnik Dzieciom Nienarodzonym. Na zakończenie, przy blasku zimnych ogni, odmówiliśmy modlitwę Pod Twoja obronę, zawierzając Matce Bożej wszystkie dzieci i nasze rodziny. Dla nas, uczestników tej niecodziennej liturgii, zapisała się w pamięci na zawsze. W takim wydaniu nigdy się nie powtórzy, ale będzie trwała w naszej świadomości.