Ogłoszenia duszpasterskie

ogłoszenia duszpasterskie Mościejewo – 13.06.2021 r.

  1. Dzisiaj 11 niedziela zwykła. Przypominamy, że Ks. Arcybiskup Metropolita przedłużył czas spowiedzi św. i Komunii wielkanocnej w naszej Archidiecezji do Święta Podwyższenia Krzyża Świętego tj. do 14 września. Dziękuję za posprzątanie kościoła. Dziś jeszcze zbiórka do puszek na KUL, WT w Poznaniu i szkoły katolickie.
  1. Raz jeszcze bardzo dziękuję wszystkim, którzy przygotowali Uroczystość Bożego Ciała wraz z oktawą i mszę św. w Niemierzewie. Niech Pan Bóg wynagrodzi poświęcony czas, siły i chęci.
  1. Wznowiliśmy w salce parafialnej w Luboszu zajęcia dla najmłodszych dzieci, które nie chodzą jeszcze do przedszkola. Najbliższe odbędą się we wtorek 15 czerwca o godz. 16.00 i potrwają ok. 1 godziny. Wymagane jest wcześniejsze zgłoszenie udziału u p. Katarzyny Wesoły lub u p. Pauliny Pacholak.
  1. Nabożeństwa czerwcowe po mszy św. Msza św. w piątek o godz. 16.30.
  1. W miesiącu czerwcu zmieniają się limity osób w kościołach. Od dziś może to być 50% obłożenia, a od 26 czerwca 75%. Limit nie dotyczy osób w pełni zaszczepionych przeciw COVID-19. Jednocześnie we wszystkich diecezjach od 20 czerwca wygasa dyspensa od uczestnictwa we mszy św. niedzielnej, co oznacza, że nieobecność z własnej winy na mszy św. w niedziele i uroczystości powoduje zaciągnięcie grzechu ciężkiego. Pozostaje obowiązek używania maseczek przez wszystkich uczestników wewnątrz kościoła.