ogłoszenia parafialne 30.10.2022

31. NIEDZIELA ZWYKŁA

30.10.2022

MOŚCIEJEWO

1. Dziś 31. niedziela okresu zwykłego. Dziękuję mieszkańcom za posprzątanie kościoła i terenu wokół świątyni.

2. We wtorek Uroczystość Wszystkich Świętych. Msza św. na cmentarzu w Mościejewie o godz. 10.00, a w Luboszu na cmentarzu o godz. 14.00.

O godz. 18.00 na cmentarzu w Mościejewie różaniec za zmarłych.

3. W środę Dzień Zaduszny: różaniec za zamarłych z wymienianek jednorazowych o godz. 16.00, Msza św. o godz. 16.30.

W dniach od 1 do 8 listopada istnieje możliwość codziennego uzyskania odpustu zupełnego dla tych, którzy w czyśćcu oczekują pełni zbawienia. Odpust zyskuje ten, kto nawiedzi cmentarz i pomodli się tam w intencji zmarłych. Potrzeba również: stanu łaski uświęcającej i przyjęcia Komunii Św. w dniu nawiedzenia cmentarza, braku przywiązania do jakiegokolwiek grzechu oraz modlitwy w intencjach wyznaczonych przez papieża.

4. Ponawiam prośbę, aby w miarę możliwości zabierać jak najwięcej odpadów cmentarnych ze sobą. Dziękuję za zrozumienie i troskę o naszą Wspólnotę parafialną.

5. Kartki z wymieniankami za zmarłych – jednorazowymi, wrzucamy do koszyczka lub oddajemy w zakrystii. Za zmarłych będziemy się modlić na różańcu w środę o godz. 16.00.

6. Możemy włączyć się w akcję Fundacji Redemptoris Missio: Opatrunek na ratunek, wrzucając do kosza wyłożonego w kościele środki opatrunkowe dla mieszkańców Afryki.